GEOMETRİK DİZİ

Geometrik Dizi ile ilgili GEOGEBRA APLETI

YAZILIM GEREKSİNİMLERİ

DİKKAT ! BU SİTEDEKİ İÇERİKLERİN DÜZGÜN GÖRÜNTÜLENMESİ İÇİN BİLGİSAYARINIZDA;

  1. Java programı
  2. Flash Player programı
  3. Geogebra programı
  4. Pdf Reader Programı
  5. Excel Programı

kurulu olması gerekir.

Doğrunun Eğimi

Bu yazılımla y=ax + b şeklinde doğrusal denklemler ile grafik doğrusunun eğimi arasındaki ilişkiyi keşfedin.

Yazılımı indirmek veya çalıştırmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Doğrunun Eğimini Keşfedelim

MathJax ,Web sayfanızda matematiksel ifadeleri rahatlıkla gösteriyor...

Yüksek Kalite. MathJax modern CSS ve Web fontlarını kullanıyor, matematiksel ifadeleri flash veya grafik olarak yüklemeye gerek kalmıyor. Örnek Demo Sayfasını İnceleyin. Tüm İnternet gezginlerinde uyumlu.  İnternete girmek için kullandığınız gezgin hangisi olursa olsun, görüntülen web sayfası MathJAx kullanıyorsa, Matematiksel ifadeleri rahatlıkla görüntülüyorsunuz. Tavsiye edilen gezginleri inceleyin.
Basit Entegrasyon. Blog, wiki, web sayfası veya diğer web uygulamaları, nerede isterseniz MathJax oluşturduğunuz sayfaya entegre olabiliyor. Detaylı kurulum bilgisi için tıklayınız. Kolay Paylaşım. Matematikçiler arasında kopyala-yapıştır yöntemi ile Latex, Tex veya Word ile yazılan kodlar rahatlıkla paylaşılabiliyor. Demo için tıklayınız.
Zengin Uygulamalar. Web geliştiricileri için bir çok API sunuluyor. Matematik içerik yazarları, uygulama geliştiricileri , MathJax ile programlama için  tıklayınız. Erişebilirlik. Kolay erişebilirlik için Mathjax ekran okuyucu programlarına uyumlu, büyütme özelliği kullanlabilir.  Kullanıcıların en küçük detayları dahi rahat görmesi için herşey düşünülmüş. Erişilebilirlik özellikleri için tıklayınız.

 

Abel Matematik Ödülü Texas'a Gitti!

Abel Matematik Ödülünü Amerikalı profesör John Tate kazandı. Texas'taki Austin Üniversitesinde öğretim üyesi olan Tate 1 milyon dolarlık ödülün sahibi olacak. Jüri, Tate'i, "modern bilgisayarların gelişmesinde önemli rol oynayan sayılar teorisinin önemli bir mimarı" olarak niteledi. Açıklamada, Tate'in, "matematiğin en ayrıntılı ve karmaşık dallarından birini geliştirerek modern matematikte aşikar bir iz bıraktığı" ifadesi yer aldı. Tate ödülünü, 25 Mayıs'ta Norveç'in başkenti Oslo'da düzenlenecek törende alacak. Norveç hükümeti tarafından 2003 yılında verilmeye başlanan Abel Matematik Ödülleri, beş kişilik jüri tarafından seçilen, matematik bilimine katkı sağlayan kişilere veriliyor.

Son Eklenenler

Joomla templates by Joomlashine